Wspólnota zakonna

o_melchizedek
O. Melchizedek Olejok OFM, gwardian, proboszcz. Urodził się 15.06.1979 w Siemianowicach Śląskich. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1998 roku. Dnia 01.02.2004 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 18.05.2005 roku. Imieniny zakonne obchodzi 9 października.
o_piotr

O. Piotr Mędrak OFM, wikariusz domu i ekonom. Urodził się 08.12.1971 w Wodzisławiu Śląskim. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1991 roku. Dnia 01.02.1997 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 30.04.1998 roku. Imieniny zakonne obchodzi 29 czerwca.

br_savio
Br. Savio Bażan OFM, furtian i zakrystian. Urodził się 05.06.1986 w Wodzisławiu Śląskim. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2006 roku. Dnia 16.10.2011 roku złożył śluby wieczyste. Imieniny zakonne obchodzi 9 marca.
o_miroslaw
O. Mirosław Góra OFM, wikariusz parafialny, katecheta. Urodził się 25.12.1987 w Tychach. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2008 roku. Dnia 04.10.2013 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 11.04.2015 roku. Imieniny zakonne obchodzi 26 lutego.

O. Romuald Kasmatovich OFM, duszpasterz parafialny. Urodził się 11.05.1989 w Osipowiczach (Białoruś). Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2008 roku. Dnia 04.10.2013 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 11.04.2015 roku. Imieniny zakonne obchodzi 19 czerwca.

O. Hieronim Łusiak OFM. Urodził się 10.02.1989 w Katowicach. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2009 roku. Dnia 04.10.2014 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 2.04.2016 roku. Imieniny zakonne obchodzi 30 września. Aktualnie we Francji, na kursie języka, przed planowanym wyjazdem na misje do Republiki Środkowoafrykańskiej.
br. Elizeusz
O. Elizeusz Czwerenko OFM, katecheta. Urodził się 23.04.1986 w Sztumie. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2009 roku. Dnia 04.10.2014 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 22.04.2017 roku. Imieniny zakonne obchodzi 14 czerwca.


Do wspólnoty lokalnej (pro familia) jest także przypisany:

o_sykstus
O. Sykstus Gajda OFM, misjonarz w Boliwii. Urodził się 16.04.1949 w Głownie (pow. Zgierz). Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1976 roku. Dnia 22.02.1981 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 30.03.1983 roku.

 

Skład personalny aktualny na dzień: 22 kwietnia 2017 r.