Sprawujemy opiekę duszpasterską w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczy dla Przewlekle Chorych Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 59.

Tam, niemal codziennie, o godz. 6.30, sprawujemy Mszę św. dla Sióstr Sercanek, ich Podopiecznych oraz Personelu (kaplica nie jest dostępna dla osób spoza klasztoru i Zakładu).

Kaplicy patronuje św. Józef Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun rodzin, ojców, kobiet w ciąży, robotników oraz ludzi umierających, jako patron dobrej śmierci.

W kaplicy, szczególne miejsce zajmują także relikwie, bł. Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki, patronki środowisk medycznych, prekursorki parafialnej opieki nad chorymi i domowych hospicjów, wychowawczyni wielu pokoleń pielęgniarek. 

Dlaczego o tym piszemy?

Otóż, nie wszystkie Msze św. możemy odprawić u nas w kościele. Często komuś z zamawiających zależy, aby Msza była odprawiona – może nie w konkretnym dniu, ale jak najszybciej, a nie za miesiąc albo nawet i później.

Istnieje zatem możliwość zamówienia Mszy św., która będzie odprawiona właśnie w kaplicy Sióstr Sercanek. Jeśli ktoś ma taką wole, to wystarczy to zaznaczyć w treści przesyłanego do nas e-maila.

Dziękujemy za życzliwość, zamawiane Msze św. i składane ofiary. Bóg zapłać.


Przeczytaj także: