Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/francisz/domains/franciszkanie.bytom.pl/public_html/wp-content/themes/anima/includes/loop.php on line 298

Parafia św. Wojciecha w Bytomiu, we wtorki o godz. 19:00, zaprasza wszystkich Parafian na “WOJCIECHOWE WTORKI w BYTOMIU”. Opiekunem duchowym jest proboszcz – br. Idzi Soroburski OFM.

I wtorek miesiąca – WSPÓLNOTA „DOBROCI” – luźne spotkania tych wszystkich, którzy chcieliby podzielić się chęcią współpracy m. in. w zadaniach o charakterze:
a) charytatywnym (pomoc starszym, niepełnosprawnym, chorym i potrzebującym, współpraca z Towarzystwem św. Brata Alberta);
b) dekoracyjnym (dbałość o kościół i jego obejście, wystrój, kwiaty, dekoracje itp.);
c) gospodarczym (pomoc przy pracach porządkowych przy kościele oraz bieżącymi, drobnymi pracami remontowymi).
Będzie to również możliwość spotkania i rozmowy z bratem Proboszczem odnośnie spraw dotyczących Parafii i Parafian (wieczorny dyżur duszpasterski – wg ogłoszeń duspasterskich 😊).

II wtorek miesiąca – KATECHEZA dla DOROSŁYCH – propozycja skierowana do tych wszystkich którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę religijną na konkretny temat, który wcześniej będzie zapowiedziany.

III wtorek miesiąca – KRĄG BIBLIJNY – propozycja spotkań dotycząca rozważania Słowa Bożego, modlitwy Słowem Bożym, konferencja i dyskusja nad Pismem Świętym – w dalszej perspektywie czasowej spotkania obejmować będą również zagadnienia liturgiczne
i praktyczne dla tych, którzy chcieliby włączyć się czynnie w liturgię w kościele przez czytanie Słowa Bożego lub śpiew (kantor, schola, chór).

IV wtorek miesiąca WIECZÓR MODLITWY I UWIELBIENIA – propozycja modlitewnego spotkania w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, na wspólnym uwielbieniu i modlitwie kanonami „TAIZÉ”, z akompaniamentem zespołu muzycznego.

Serdecznie zapraszamy!

Najbliższe terminy spotkań:

KATECHEZA DLA DOROSŁYCH – 2 wtorek miesiąca g. 19.00
(wykład i dyskusja w zaproponowanym temacie katechezy – salka klasztorna):
13 lutego, 12 marca, 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca

KRĄG BIBLIJNY – 3 wtorek miesiąca g. 19.00
(modlitewna lektura i dzielenie się słowem Bożym z najbliżej niedzieli – salka klasztorna):
20 lutego, 19 marca, 16 kwietnia, 21 maja, 18 czerwca

WIECZÓR MODLITWY KANONAMI „TAIZÉ” – ostatni wtorek miesiąca g. 19.00
(modlitwa, śpiew i medytacja kanonami „Taizé” – kościół):
27 lutego, 26 marca, 30 kwietnia, 28 maja, 25 czerwca